image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Vážené desatero

Vážené desatero

Desatero správného Vážaňáka i Vážaňačky,

Abychom se v naší obci měli dobře, nemuseli si stěžovat na někoho či na něco, zkusme se řídit tímto desaterem a povede se nám všem dobře a naše vesnice bude krásným místem pro žití nás všech, obyvatel Vážan.

Vážené desatero

  1. Dodržuj povolenou rychlost v obci, jakož i ostatní dopravní předpisy. Neparkuj na místech, kde to není dovoleno, nebo kde by tvůj plechový miláček překážel ostatním, zejména na chodnících nebo v blízkosti křižovatek. Buď ohleduplný a tolerantní k chodcům a cyklistům. Chovej se za volantem slušně.
  2. Uklízej po svém psovi. Všude a za každého počasí (i za deště a ve sněhu). Po obci jej voď na vodítku.
  3. Neodhazuj na ulicích odpadky – papírky, PET lahve, nedopalky cigaret, použité sáčky ze svačiny a další nepořádek. K tomu veď i své děti a známé.
  4. Třiď odpad. Ale správně! Házej do barevných kontejnerů správné věci. Šetři místem a rozměrné papírové bedny nejprve rozlož, PET lahve a nápojové kartony sešlápni. Když je kontejner plný, počkej do svozu kontejnerů. Nevytvářej další drobné skládky vedle popelnic. Doma to vedle odpadkového koše taky neděláš.
  5. Neruš sousedy, nehulákej, dodržuj noční klid a snaž se k tomu přimět i své děti. Pokud je to možné, vyhni se sekání trávy, všem hlučnějším domácím a stavebním pracím ve večerních časech (po osmé hodině) a také brzy ráno – zejména o víkendech. Zachovej úplný klid alespoň v neděli ráno – do 10. hodiny.  
  6. Snaž se přispět k lepšímu vzhledu své obce a bezprostředního okolí. Posekej trávu i před svým plotem, vysaď květinu, seber sám papírek, když ho tam nějaký pobuda odhodí. Starej se o vzhled svého obydlí a své zahrady.
  7. Zapojuj se do aktivit TJ Sokol, účastni se obecních akcí a podporuj obecní kulturní, společenský a sportovní život.
  8. Pokud je to možné, podporuj místní podnikatele. Nakupuj v obci, dej si pivo v místní hospodě, nech si udělat stůl u místního truhláře.
  9. Plať včas obecní poplatky.
  10. Sleduj aktuální dění v obci na www.vazanyvy.cz

Chovej se slušně, odpovědně a ohleduplně. A dobře se nám povede!

Zastupitelstvo obce